Odpovědi na Vaše nejčastější otázky.

V čem je výhoda použití WordPressu?

Snadné úpravy textů

I laik si každý dokáže upravit jakýkoliv text.

Silná komunita

Pokud si nevíte rady, můžete se obrátit na početnou komunitu.

“Stejný systém”

Každý web je sice jedinečný, ale základ zůstává stejný. To usnadňuje správu webu. Takže i nový správce se rychle zorientuje.

Možnosti rozšíření

WordPress můžete naučit spoustě nových funkcí. Zejména díky pluginům.

Přizpůsobení vzhledu

Chystáte se změnit kompletní vzhled?

Ve WordPressu je to hračka. Má-li Vaše stránka již zastaralý vzhled, “stačí jen” nainstalovat jinou šablonu a tu upravit dle představ. Takováto změna se nedotkne stávajícího obsahu (textů).

Chcete jen drobné úpravy?

90% procent úprav lze provést jen změnou CSS.

Jaké jsou ceny pluginů a šablon?

Šablony zdarma

Existuje nepřeberné množství šablon ZDARMA. Jsou pravidelně aktualizované a nestojí ani korunu. Mohou však mít jistá omezení, ale ta jdou do jisté míry obejít díky úpravě CSS a externím zásahům do funkčnosti.

Pluginy zdarma

Opět existuje velké množství pluginů zcela zdarma. Kupují se pouze specifické moduly (nemají-li svoji free alternativu).

Placené pluginy a šablony

Ceny startují na pár stovkách a končí na pár tisících. Záleží na konkrétním případu. Koupí získáte odemčení všech funkcí a většinou i urgentní podporu. Nevýhoda může být fakt, že většina licencí není doživotní, ale pouze na rok. S tím je třeba počítat…

Rozšiřování funkcí webu

Jak naučíte web novou funkci?

Buď instalací a nastavením pluginu nebo vložením kousku kódu do specifického souboru WordPressu.

Co vše lze WordPress doučit?

Spíše by měla otázka znít: “Co WordPress nezvládá?”. WordPress můžete naučit prakticky vše. Od kontaktních formulářů, po zasílání newsletterů (publikujete článek a všichni odběratelé dostanou upozornění mailem), diskuzní fórum, galerie fotografií a třeba i e-shop, nebo třeba i miniaturní sociální síť.

Ve Wordpreesu si můžete postavit i vlastní sociální síť. Uživatelé si v ní mohou posílat soukromé zprávy a využívat další možnosti standardních sociálních sítí.

Potřebuje WordPress speciální hosting?

Na tuto otázku nelze odpověď přímo

Je zde totiž několik aspektů:

  1. návštěvnost webu
  2. funkce webu (eshop potřebuje větší výkon)
  3. použitá šablona a pluginy

Obecně vzato

Jde-li o malý web s návštěvností 100 lidí denně, tak postačí obyčejný hosting. V případě potřeby stačí změnit tarif u stávajícího hostingu.
Větší a složitější weby by se měli porozhlédnout po WordPress hostingu (případně změnit tarif u stávajícího webhostingu), který umožňuje používat specifické funkce (například objektová cache) a nabízí silnější výkon.

Chybí Vám odpověď na Vaši otázku?

    Přidat otázku do FAQ

    (Formulář využívá službu reCaptcha v3
    Privacy Policy and Terms of Service apply.)