Pluginy a funkce

WordPress je sám o sobě velmi dobrý blogovací nástroj, ale bez dalších doplňků toho o moc více neumí. Až doplňky (pluginy) z něho dělají silný redakční systém schopný bez problémů dodat webu téměř jakoukoliv funkci. Nasazení pluginů je však třeba volit s rozmyslem.

Na jednu potřebnou funkci najdete téměř vždy několik různých variant řešení, ale ne každá může být v dané chvíli ta nejvhodnější. Je třeba také věnovat pozornost přístupu výrobce například v datu vydání poslední aktualizace, rychlosti reakce na objevené chyby apod.

Pokud potřebujeme na webu nějakou konkrétní funkci, nebudeme instalovat plugin, která jich umí dalších 30. Takový plugin může být velmi dobrý, nicméně může díky své rozsáhlosti nadměrně zatěžovat web. Většinou je lepším řešením jednorázový nástroj, který umí tuto jednu věc dobře a ničím jiným už web nezatěžuje.
Další možností je dodat potřebnou funkcionalitu pomocí ruční implementace dané funkce, což bývá často zcela nejlepším řešením, které však vyžaduje trochu hlubší znalosti.

Instalace pluginů je hračka

Ale problém může nastat s nastavením pluginu. Může být příliš rozsáhlé nebo příliš složité, a většinou v angličtině. Pak jeho správné použití znamená absolvovat časově náročný proces rozboru, překládání a pochopení položek nastavení.
To vše nemusíte absolvovat.
Díky našim dlouhodobým zkušenostem nabízíme:

  • implementaci požadované funkce – stačí jen popsat, co by měl web umět a my najdeme řešení
  • máte-li již vybraný plugin a neorientujete se v jeho nastavení, nastavíme ho za Vás
  • některé pluginy vyžaduji vkládání kódu do šablony – najdeme to správné místo

Plugin nebo kus kódu?

Není nezbytné používat pluginy na každou maličkost. Je-li možnost použít kód místo pluginu, zkonzultujeme s Vámi tuto možnost. Bereme v úvahu fakt, že příliš pluginů zpomaluje web a může znamenat i bezpečností riziko.

Přizpůsobení funkcí

Velmi specifické nastavení stránek dle jejich zaměření. Co si pod tímto pojmem představit? Zpravodajský blog bude vyžadovat pár specifických funkcí pro usnadnění práce při psaní článků. Zcela jiné funkce bude potřebovat stránka fotografa, který na svých stránkách prezentuje své fotografie.

Přizpůsobení funkcí dle povahy webu

Velmi specifické nastavení stránek dle jejich zaměření. Co si pod tímto pojmem představit? Zpravodajský blog bude vyžadovat pár specifických funkcí pro usnadnění práce při psaní článků. Zcela jiné funkce bude potřebovat stránka fotografa, který na svých stránkách prezentuje své fotografie.

Díky našim dlouhodobým zkušenostem Vám dokážeme přidat do administrace stránky specifické funkce dle zaměření webu. Některé funkce zautomatizují běžné činnosti, jiné přidají nezbytné funkce (jak do administrace, tak i do  viditelné části webu) nebo pozitivně zasáhnou do vzhledu.

Propojení webu se službou třetí strany

Chcete napojit Vaše stránky na Google Analytics? Nebo třeba na Google Ads? Nebo chcete na webu využívat službu někoho jiného? Pomůže Vám s napojením webu na jakoukoliv službu.

Dnes už nejspíš těžko najdeme web bežící na WordPressu bez pluginů. Teprve jejich použití z něho dělá to, čím opravdu je. Je třeba ale vědět, že každý plugin znamená určité zpomalení zpracování stránky (další procesy, s kterými se musí Váš server vypořádat) a určité funkční + bezpečnostní riziko.
Proto je před každou instalací, aktualizací, a po určitém čase je nutné bezpodmínečně zálohovat komplet celý web včetně databáze, a tím si vytvářet zadní vrátka pro případ nějakého problému.