Správa webů

Máte web na Worpdressu, ale jeho správa je Vám cizí?

Administrace webu

Obáváte se administrativních úkonů na stránkách? Nevíte jak vytvořit zálohu Vašich stránek? Raději nic neaktualizujete? Nabízíme pomoc s běžnou administrací webových stránek na WordPressu. Budeme za Vás aktualizovat šablony a pluginy, pravidelně zálohovat a starat se veškerá nastavení.

Administrace webhostingu

Máte správně nastavený webhosting? Jsou Vám pojmy jako “mod_rewrite” neznámé? Nevíte jak si na webhostingu vygenerovat SSL certifikát? Potřebujete pomoc s obnovou zálohy stránek a nevyznáte se v nastavení? Pomůžeme Vám!

Aktualizace WP, vzhledů a pluginů

WordPress je velmi dobrý systém pro jednoduchou správu Vašeho projektu, ale má i své nevýhody, které je nutno mít na paměti.
WordPress se neustále vyvíjí a v podobě aktualizací se tyto změny aplikují i na Váš web. Všechny přidané komponenty (vzhled webu a pluginy) musí na tyto změny reagovat a přizpůsobit v podobě vlastních aktualizací. Kromě toho je WordPress pro svou rozšířenost poměrně zajímavým cílem pro různé šikulky, kteří se snaží využít bezpečnostních děr a například propašovat na web nějakou “funkci”, o kterou nestojíte. Výrobci pluginů a šablon se proto snaží svoje produkty neustále vylepšovat, což se projevuje dalšími aktualizacemi.
Zkrátka postarat se o web na WordPressu znamená především řešit bezpečnost a poměrně časté aktualizace.
Proč to tedy nenechat na odborníky a zabývat se jen tím, čím chcete?

Pravidelné zálohování webu

Další takřka povinností každého správce webu je pravidelné zálohování zdrojových kódů a obsahu databáze (úložiště proměnných informací a nastavení). Poskytovatelé webhostignu sice pravidelně zálohují Vaše weby, ale tyto zálohy uchovávají většinou jen poměrně krátkou dobu, a případné obnovení webu ze zálohy nebývá zrovna levnou záležitostí. Krom toho zde platí víc než kde jinde – co si neudělám sám, to nemám.

Mít zálohy Vašeho webu za posledního půl roku (či déle) pěkně připravené na případné nasazení je klíč ke klidnému spánku, zvláště když Váš projekt obsahuje mnoho stránek, grafiky, informací apod.

Při aktualizacích webu se může stát (a stává se), že některá součást přestane fungovat, změní vzhled či jinak ovlivní chod stránek. Pak je jediným řešení obnovit web z poslední zálohy a počkat si na opravu dané komponenty výrobcem.